Kontakt


Valgmenighedens præster

Peter Hedegaard
Valmuevej 57
7500 Holstebro
Tlf.: 2367 8822
E-post: phvalgm@mail.dk

og

Margrethe Dahlerup Koch
V. Strandsbjerg 32
6950 Ringkøbing
Tlf.: 2114 3658
E-post: mdkoch@mail.dk

Træffes i øvrigt på valgmenighedens kontor:

Skolegade 32
7500 Holstebro
Tlf.: 2367 8822
Torsdag kl. 16.00-17.00 gerne efter aftale. Fridag mandag.

Organist

Kim Preussler, Dyssegårdsvej 10, 7500  Holstebro, tlf.: 9743 2936,
E-post: kimpreussler@webspeed.dk

Kirkesanger

Carsten Smith, Elsøvej 121, 7900 , tlf.: 2422 8140,
E-post: kirkesanger@outlook.dk

Kirketjener

Stillingen er p.t. vakant.
Henvendelse til: Karen Bjerre Madsen, Sundevedsgade 20, 7500 Holstebro,
tlf.: 9742 4890, E-post: karen.bjerre.madsen@mail.dk

Forretningsfører

Harald Nielsen, Søndermarken 11, 7490 Aulum, tlf. 2382 4053
E-post: hnaulum@fiberpost.dk

Valgmenighedens bestyrelse

Formand: Karen Bjerre Madsen, Sundevedsgade 20, 7500 Holstebro, tlf. 9742 4890,
e-post: karen.bjerre.madsen@mail.dk

Næstformand: Bo Bertel, Sveavej 2 E, 7500 Holstebro, tlf. 9741 2390,
e-post: bo.bertel@hotmail.com

Kasserer: Asger Brodersen, Ågade 9, 7500 Holstebro, tlf. 9741 1838,
e-post: asger.brodersen@skolekom.dk

Sekretær: Anna Thordal-Christensen, Poppel Allé 4, 7500 Holstebro, tlf. 9742 5857 / 3029 1631
e-post: thordal-christensen@webspeed.dk

Øvrige medlemmer af bestyrelsen:

Inger Bjerring Jagtvej 9, Mejrup, 7500 Holstebro, tlf. 9741 1748 / 2046 8702
e-post: inger.bjerring@gmail.com

Frans Pærregaard, Offenbachsvej 17, 7500 Holstebro, tlf. 9742 6036,
e-post: frans.p@mail.dk

Tove Agerbo, Pile Allé 100, 7500 Holstebro, tlf. 9742 0523,
e-post: ht@sport.dk
Konfirmation
Konfirmationer
Fra 2010 er der konfirmation på Store Bededag - se alle datoer her...
Læs mere
Kalender
24.12.17
Juleaften
Margrethe Dahlerup Koch
Holstebro Valgmenighed  |   Skolegade 32  |   7500  Holstebro  |   9742 1023  |   post@holstebrovalgmenighed.dk